uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Dom

Najlepsza zmywarka do kuchni – ranking zmywarek do zabudowy

Zmywarka coraz częściej gości w kuchniach Polaków. To urządzenie, z którym można zapomnieć o męczącym zmywaniu naczyń ręcznie. Wystarczy tylko umieścić je wewnątrz zmywarki, dodać tabletkę i włączyć program, by niedługo potem wyjąć z niej czyste, lśniące talerze, sztućce i garnki!

Przy wyborze odpowiedniej zmywarki do kuchni warto zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Powinna być ona dopasowana do liczby domowników, czyli naczyń do zmywania, a także zapewniać wydajne, niezawodne działanie. Bardzo popularne są zmywarki do zabudowy, które można dopasować do mebli kuchennych na wymiar. Na co warto zwrócić uwagę, oglądając ranking zmywarek do zabudowy w kuchni?

Wymiary zmywarki

To podstawowy parametr przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Zmywarki oferowane są w dwóch popularnych szerokościach – 45 cm oraz 60 cm, co powiązane jest z pojemnością tego sprzętu. Modele o szerokości 45 cm polecane są dla 1-2 osób, natomiast te o 60 cm dla 3-4 osób.

Funkcje zmywarki

Zmywarki mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy funkcji, dlatego warto zwrócić uwagę na propozycje producentów. Podstawowe funkcje to „eco” zużywająca najmniej wody i prądu, funkcja intensywnego zmywania, a także funkcja szybkiego zmywania – nawet w 20 minut. Pomocna jest też funkcja opóźnienia startu oraz funkcja polegająca na połowie załadunku – sprawdza się wtedy, gdy zmywarka nie jest zapełniona naczyniami w całości.

Najnowsze zmywarki mogą dopasować program automatycznie do liczby naczyń oraz stopnia ich zabrudzenia, aby uzyskać oszczędności na wodzie oraz na energii.

Klasa energetyczna

Im wyższa klasa energetyczna zmywarki, tym lepiej, ponieważ pobiera ona wtedy mniejszą ilość prądu.

Zabezpieczenie przed zalaniem

Zmywarka od spodu posiada specjalny system zapobiegający wyciekowi wody, dlatego zmniejsza ryzyko kłopotliwego zalania kuchni przy awarii.

Głośność zmywarki

Im lepiej wyciszone urządzenie, tym bardziej komfortowo się z niego korzysta. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zmywarek umieszczanych w aneksach kuchennych.

Rodzaj panelu

Może być on umieszczony na drzwiach od strony frontowej lub też może być on ukryty w drzwiach. W przypadku ukrytego panelu można łatwiej zamaskować zmywarkę w ciągu mebli kuchennych.

Wyposażenie wewnętrzne

Zmywarki standardowo posiadają metalowe kosze na naczynia. Mogą mieć osobny koszyk na sztućce albo specjalną szufladę do ich zmywania.

Gdy chcesz zatem wybrać najlepszą zmywarkę do swojej kuchni, sprawdź ranking zmywarek do zabudowy. Razem z nim możesz natychmiast wyszukać idealny model, który wyręczy Cię w czasochłonnym zmywaniu naczyń!