uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Dom

Jak zaaranżować cegłę w kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Warto zatroszczyć się, by była elegancka i jednocześnie funkcjonalna. Ściany w kuchni to jeden z najważniejszych elementów wystroju. Czy cegła w kuchni to dobry pomysł?

Cegła czy płytki?

Jeszcze do niedawna nie zastanawialiśmy się, co powinno znaleźć się na ścianach kuchni. Rozwiązanie mogło być tylko jedno – kafelki. Dziś nie jest to już takie oczywiste. Cegła w kuchni pojawia się coraz częściej. Nie koniecznie musi to być kuchnia w rustykalnym stylu.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że cegła pojawia się w mieszkaniach w kamienicach czy rustykalnych domach. Warto jednak pozwolić sobie na złamanie dotychczasowych zasad. Cegła w kuchni będzie prezentowała się bardzo oryginalnie w nowoczesnym wnętrzu lub w mieszkaniu industrialnym, gdzie ociepli surowe wnętrze.

Kafelki, które znajdują się nad blatem kuchennym uznawane są za bardzo praktyczne rozwiązanie. Łatwo utrzymać je w czystości. Cegła w kuchni, która jest odpowiednio zaimpregnowana również świetnie sprawdzi się nad blatem kuchennym. Warto do impregnacji cegły użyć olejów do klinkieru czy specjalistycznych impregnatów silikonowych lub akrylowych.

Cegła przykryta szkłem hartowanym to rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w miejscach, które są narażone na duży kontakt z zabrudzeniami. Tafla szkła nie tylko chroni przed wilgocią, ale i zabrudzeniami. Gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia.

Gdzie wykorzystać cegłę?,/h2>
Czerwona lub brązowa cegła w kuchni sprawdzi się w pomieszczeniach, które są duże i przestronne. Ciemny kolor może przytłoczyć mniejsze pomieszczenia. Nie znaczy to jednak, że trzeba rezygnować z cegły w kuchni. Wystarczy tylko postawić na jaśniejszy odcień.

Pomarańczowa cegła idealnie sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Nie jest to ciemny kolor. W bardzo małych kuchniach warto postawić na cegłę bieloną. Jest to rozwiązanie nie tylko do pomieszczeń vintage. Bielona cegła w kuchni industrialnej czy nowoczesnej również będzie wyglądała elegancko i zaskakująco.

Cegłę w kuchni można umieścić nad blatem szafek, ale również sprawdzi się na ścianach, które łączą kuchnię z salonem czy przedpokojem. Jest to element, który również elegancko wygląda w innych częściach mieszkania, dlatego z powodzeniem można ja wykorzystać jako łącznik między kuchnią a dalszą częścią domu.

Cegła w kuchni pięknie łączy się z jasnym drewnem czy białymi szafkami. Dzięki takiemu połączeniu można uzyskać bardzo eleganckie i przytulne pomieszczenie, w którym gotowanie będzie prawdziwą przyjemnością.