uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Dom

Ręcznie robione komody drewniane do domu i mieszkania

Urządzenie własnego domu czy mieszkania nie jest łatwe. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również funkcjonalność wnętrza. Osoby urządzające własne cztery kąty stoją również przed wyborem, z jakiego materiału meble wybrać. Postawić na trwałe drewniane modele, czy zdecydować się na tańsze odpowiedniki? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

1. Drewniane meble – elegancja i funkcjonalność
2. Dlaczego warto wybrać drewnianą komodę?

Drewniane meble – elegancja i funkcjonalność

Dużą zaletą drewnianych mebli jest ich unikalność. Tak jak nie ma jednakowego drzewa, tak nie ma jednakowych mebli wykonanych z tego tworzywa – każda część drewnianego umeblowania będzie miała inny układ słojów, odcień czy strukturę. W efekcie wnętrze otrzymuje oryginalny rys.
Co ważne, drewniane meble nigdy nie wychodzą z mody, a ze względu na wytrzymałość drewna, odznaczają się długą żywotnością. Z biegiem lat drewniane meble nie tylko nie tracą uroku, ale niejednokrotnie zyskują stylowego charakteru.
Dodatkowo, w przypadku zniszczenia lub gdy na meblach z biegiem staje się zauważalny widoczny upływ czasu, wykonane z naturalnego materiału wyposażenie wnętrza jest także łatwe do renowacji. W efekcie drewniane meble to wybór, który może służyć nawet kilku pokoleniom.
Warto wspomnieć jednocześnie, że komody drewniane, w porównaniu do modeli wykonanych z płyt czy sztucznych tworzyw, są znacznie cięższe. W efekcie przestawienie mebli wymaga więcej wysiłku. Nie zmniejsza to jednak ich funkcjonalności.
Drewniane meble czują się dobrze niemal w każdych warunkach. Dzięki higroskopijnym właściwościom naturalnego materiału dobrze sprawdzają się nawet w pomieszczeniach lekko wilgotnych.
Dodatkowo drewno jest antystatyczne, przez co przyciąga mniej kurzu. To zatem dobry wybór dla osób cierpiących z powodu alergii.

Dlaczego warto wybrać drewnianą komodę?

Komody to meble cenione ze względu na swoją uniwersalność i funkcjonalność. Sprawdzą się we wnętrzach w różnych stylach, a także w niemal każdy pomieszczeniu – sypialni, pokoju dziennym czy pokoju dla dziecka. To dobry sposób na przechowywanie ubrań, czy schowanie dużej ilości rzeczy. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na komodę wykonaną z drewna. Taki mebel będzie trwały i odporny na uszkodzenia, a przy tym łatwy w utrzymaniu w czystości. To dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie ekologiczny tryb życia, a przy tym dobry styl.
Wysokiej jakości, ręcznie wykonane komody drewniane znaleźć można na https://naturestyle.pl/pl/20-komody-drewniane.