uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Moda

Tatuaż – metoda wyrażenia swoich uczuć

Każdy z nas jest inny, każdy ma własne marzenia, pragnienia oraz priorytety; jedni lubią nosić biżuterię, inni wpinają w każde możliwe miejsce na ciele kolczyki, a jeszcze inni tatuują swoje ciało, umieszczając na nim trwałą grafikę, wykonaną specjalnym rodzajem tuszu.

Tatuaż dawniej

Historia tatuażu sięga odległych epok, w których ludzie podczas rytualnych obrzędów tatuowali swoje ciała, umieszczając na nich ważne dla nich symbole i rysunki. Nie każdy jednak mógł dostąpić zaszczytu bycia tatuowanym – ten przywilej dotyczył głównie wojowników plemiennych, którzy swoją odwagą i męstwem zasługiwali na ten rodzaj nagrody. Tatuowanie ciała było najpowszechniejsze w Polinezji.
Przez wieki tatuaż rozszerzył nieco swoje pierwotne znaczenie – w innych krajach tatuowani byli niewolnicy, skazańcy, a nawet dzieci z szanowanych rodzin.

Tatuowanie ciała dzisiaj

W czasach obecnych można wykonać sobie tatuaż z dowolnego powodu lub tylko i wyłącznie jako ozdobę skóry. Jedynym warunkiem jest brak uczulenia na wprowadzane podskórnie tusze oraz pełnoletność. Osoby młodsze pragnące zrobić sobie tatuaż muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak się przygotować do tatuażu

Przed przystąpieniem do wykonania tatuażu należy podjąć specjalne środki ostrożności, ponieważ jest to zabieg inwazyjny,
Pierwszym krokiem jest dogłębne przemyślenie powodu zrobienia sobie tatuażu, by później nie żałować pochopnie podjętej decyzji. Tatuaż teoretycznie jest zabiegiem stałym, a jego próba usunięcia nie dość, że jest dość droga, to na dodatek może nie być w stu procentach skuteczna.

Następnym posunięciem jest wybór tatuażu i miejsca do jego umieszczenia na ciele – niektóre obszary ciała bardziej lub mniej reagują na ból, dlatego należy przygotować się na pewnego rodzaju cierpienie, podczas nieraz kilkugodzinnego zabiegu.

Decyzja podjęta, tatuaż wybrany, następnym więc krokiem jest ocena stanu trzeźwości organizmu – alkohol rozrzedza krew, więc każde skaleczenie może skutkować trudnym do opanowania krwotokiem – dlatego, unikajmy picia alkoholu przed planowanym zabiegiem.
Używki lub leki mogą spowodować skutki uboczne, wywołane stresem podczas tatuowania – nie należy bezpośrednio przed seansem czegokolwiek zażywać, a tydzień przed planowaną wizytą, należy zadbać o miejsce na ciele – powinno być dobrze nawilżone, co pomoże w szybszej regeneracji pozabiegowej.

Posiłek regeneruje siły

Każdy inaczej reaguje na ból i stres, dlatego przed zabiegiem zalecane jest zjedzenie wartościowego posiłku, który zapewni organizmowi energię potrzebną do uporania się z niekomfortową sytuacją.
Ubiór założony na seans również jest ważny – luźne elementy garderoby pozwolą na prawidłowe krążenie krwi i dotlenienie organizmu, pozostającego przez długi czas praktycznie bez ruchu. Przed i po wykonanym zabiegu należy pić dużo wody, co przyczyni się do zachowania dobrej kondycji skóry.

Nie należy na zabieg przychodzić w czasie jakiejkolwiek choroby lub w okresie rekonwalescencji – stres może wywołać jej nawrót lub powikłania.
Każdy chętny przede wszystkim powinien sprawdzić czystość gabinetu, w którym odbędzie się jego zabieg – niewłaściwa higiena otoczenia oraz brak sterylności w używanych narzędziach przyczynia się do szerzenia groźnych chorób.