uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Moda

Sposoby na oklapnięte włosy, którym brakuje życia

Bujna i puszysta fryzura to marzenie bardzo wielu kobiet. Niestety bardzo często jest tak, że włosy układają się fatalnie, smętnie zwisają wokół twarzy. Brakuje im życia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym krokiem może być zmiana sposobów pielęgnacji, wybór innych kosmetyków, a także opanowanie podstaw stylizacji, która dodaje włosom puszystości.

Dlaczego włosy są oklapnięte?

Oklapnięte włosy nigdy nie prezentują się dobrze. Mogą sprawiać wrażenie przetłuszczonych, nieświeżych. Czasami zdarza się tak nawet wtedy, gdy kobieta umyła włosy i zastosowała kosmetyki pielęgnacyjne. Problem może leżeć w złym doborze specyfików. Niektóre szampony zbyt mocno obciążają włosy. Jeżeli zatem ma się włosy cienkie, rzadkie, należy wybierać kosmetyki, które dodają im objętości. Na włosy fatalnie mogą wpływać olejki, silikony, oraz inne kosmetyki tego typu. Dlaczego? Bo jeżeli nałoży się ich zbyt dużo, włosy będą sprawiały wrażenie przetłuszczonych. Warto zatem mieć umiar w stosowaniu tych specyfików.

Sposoby na oklapnięte włosy

Pierwszy krok to zatem dobranie prawidłowych kosmetyków, które odpowiadają na potrzeby naszych włosów. W przypadku cienkich, pozbawionych życia i blasku, warto wybierać szampony i odżywki, które dodają witalności. Kolejna ważna sprawa to dobór odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Można postawić na przykład na kosmetyki dodające objętości, które stosuje się u nasady włosów. Tego typu produkty sprawiają, że włosy odrywają się od skóry głowy, Przez co wreszcie można pozbyć się problemu oklapniętych włosów. Oczywiście ważne jest też to, jak włosy będziemy stylizować po nałożeniu takich specyfików. Zwykle pomaga suszenie ich na szczotce albo suszenie z głową skierowaną w dół. W ten sposób więcej powietrza wpada pomiędzy włosy, dzięki czemu nabierają one życia i lekkości

Co może zrobić fryzjer?

Poza tym warto pamiętać też o tym, że skuteczne sposoby na oklapnięte włosy związane są też z prawidłowym sposobem strzyżenia. Jeżeli zatem mamy włosy pozbawione życia, warto powiedzieć o tym fryzjerowi podczas kolejnej wizyty. Pomóc może nawet odpowiedni sposób cieniowania, dzięki któremu włosy będą wyglądały na lżejsze. Niektóre fryzury konstruowane są tak, że dosłownie przy każdym ruchu głowy włosy tańczą, żyją, są sprężyste i puszyste. Sposobów jest zatem wiele. Najczęściej najlepiej sprawdza się połączenie ich wszystkich. Zadbajmy zatem o pielęgnację, nauczmy się stylizować włosy, a także wprowadźmy pewne zmiany w sposobach cięcia. Jedno jest pewne. Oklapnięte włosy nie muszą być naszym koszmarem. Drobne zmiany mogą przynieść naprawdę doskonałe rezultaty i poprawę ich formy.