uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Lifestyle

Śpiwór mumia – najlepszy przyjaciel biwakowicza!

Biwakowanie to bardzo atrakcyjne hobby, które zapewnia zarówno relaks, kontakt z naturą, jak i dreszczyk emocji i prawdziwą przygodę! Warto wyruszyć na obóz z dala od wielkiego miasta i cieszyć się bliskością przyrody, z dala od zgiełku i cywilizacji. Nie jest to jednak hobby dla każdego – spędzając czas w lesie, górach, czy polanie, nie będzie się miało dostępu do większości swoich codziennych wygód. Wiele osób ma problem z tym, aby wyspać się pod gołym niebem, często narzekając nawet na noce w namiocie. Nie można się jednak takim ludziom dziwić, gdyż jest to zdecydowanie zupełnie odmienne doświadczenie od komfortowego snu we własnym, ciepłym łóżku. Jak zatem poradzić sobie z noclegiem podczas biwaku?

Spanie poza domem – w czym pomoże śpiwór mumia?

Największym wrogiem śpiącego biwakowicza jest temperatura. Nawet letnie noce mogą okazać się dość mroźnie, prowadząc nie tylko do dyskomfortu, ale i potencjalnych przeziębień, które mogą zrujnować nawet najlepiej zaplanowane wczasy. Ma to związek przede wszystkim z wilgocią, która znacznie obniża odczuwalną temperaturę.

Biwakowym standardem jest podręczny śpiwór, który wycieczkowicze mogą spakować do swojego plecaka i wziąć w praktycznie każde miejsce. Chcąc lepiej zabezpieczyć się przed chłodem i innymi, nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, warto jednak sięgnąć po coś bardziej zaawansowanego i umilić sobie biwakowe noce. Dobrym wyborem może okazać się tu śpiwór mumia, czyli specjalny model śpiwora, uszyty z myślą o jeszcze lepsze izolacji, poręczności, a także poprawie komfortu podczas snu – zobacz tutaj. Wielu producentów zaczęło wydawać na rynek swoje własne śpiwory tego typu, dlatego jest z czego wybierać! Warto bliżej zapoznać się z tymi interesującymi sprzętami.

Dlaczego śpiwór mumia to dobry wybór?

Charakterystyczna nazwa tego typu śpiworu wzięła się od jego charakterystycznego kształtu, który przywodzi na myśl starożytnych egipskich faraonów. Największą zaletą, jaką wyróżnia się śpiwór mumia, jest świetna izolacja, która zabezpiecza przed niskimi temperaturami znacznie lepiej od klasycznych śpiworów. Sprawia to, że śpiwór mumia jest szczególnie popularny wśród jesiennych i zimowych biwakowiczów, którzy chcą jak najlepiej zabezpieczyć się przed nocnym mrozem. Rzecz jasna, jest to zasługa nie tylko wyjątkowego kroju takiego śpiwora, ale i zastosowania wysokiej klasy materiałów, które zapewniają fantastyczną izolację, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Warto więc bliżej zaznajomić się z tymi śpiworami – są one wyjątkowo funkcjonalne!