uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Dom

Szafki nocne do sypialni – nowoczesne, skandynawskie czy industrialne?

Szafki nocne to niezbędny mebel do sypialni. To na nich postawimy lampkę, zegarek czy odłożymy książkę po wieczornym czytaniu. Jak wybrać idealną szafkę nocną do sypialni?

Jaką szafkę nocną wybrać?

Szafki nocne muszą być dostosowane do wnętrza. W sypialni skandynawskiej sprawdzi się szafka z drewna, bardzo ładnie wpisze się biały kolor, który jest jednym z ulubionych w skandynawskiej stylistyce. Szafki nocne nowoczesne powinny być proste, bez zbędnych ozdób. Minimalizm jest cechą niezbędną w nowoczesnych wnętrzach. Do wnętrz industrialnych warto wybrać szafkę drewnianą z metalowymi wykończeniami.

Szafki nocne mogą być drewniane, z tworzyw sztucznych, wiklinowe czy metalowe. Wybierając szafki nocne koniecznie trzeba dostosować je do stylu, który panuje w sypialni. Bardzo często można szafki nocne kupić w komplecie z łóżkiem, jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie idealnie dobranych mebli. Harmonijna sypialnia będzie wyglądała gustownie i elegancko.

Praktyczne rozwiązania

Wybierając szafki nocne trzeba również zwrócić uwagę, by były nie tylko eleganckie, ale również praktyczne.

Wysokość szafek nocnych powinna być dostosowana do wysokości łóżka. Zaleca się, by szafka była na wysokości materaca lub odrobinę wyżej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne.

Wybierając szafki nocne nowoczesne warto zdecydować się na mebel z szufladami. Jest to dobry sposób na ukrycie wielu niezbędnych drobiazgów, które zawsze mamy przy łóżku. Okulary, tabletki czy zakładki do książek porozrzucane nie wyglądają efektownie. Szuflada pomoże zachować w sypialni ład i porządek.

Taką samą funkcję będzie pełniła zamykana szafka, w której można ukryć większe rzeczy. W szafce przy łóżku zawsze można trzymać dodatkowy koc czy poduszkę.

Wybierając szafki nocne nowoczesne warto zwrócić uwagę na szafki wyposażone w kółka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Mobilny mebel bez problemu można przestawić do sprzątania, czy ustawić w innym miejscu, gdy sypialnia jest niewielka i dostęp do szafy jest utrudniony.

Ilość szafek nocnych?

Szafki nocne nowoczesne w sypialni mogą być ustawione symetrycznie, po obu stronach łóżka, ale nie jest to koniecznością. Wszystko zależy od potrzeb mieszkających w pokoju osób. W niewielkiej sypialni, gdzie każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota można wykorzystać wyłącznie jedną szafkę nocną.

Dla osób, które lubią bawić się wystrojem wnętrz i mają odwagę ciekawym pomysłem będzie zastosowanie dwóch różnych szafek nocnych. Z jednej strony łóżka można postawić szafkę nocną, a z drugiej zdecydować się na stolik. Jest to rozwiązanie ciekawe i niebanalne.