uszwagra.com.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom

Lodówka w kuchni – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to serce domu. Tutaj przygotowuje się posiłki dla całej rodziny, a często także tutaj się je spożywa. Musi być funkcjonalna i wygodna. Tylko dzięki temu spędzony w niej czas nie będzie udręką a przyjemnością. Decydujący wpływ mają na to niezbędne sprzęty
i urządzenia. Lodówka w kuchni to jeden z nich – jeden z najważniejszych.

Wolnostojąca lub w zabudowie

Do wyboru mamy zwykle te dwa warianty. Lodówka w kuchni jako wolnostojące urządzenie lub w zabudowie – jako integralna część całego kompleksu mebli. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Jeżeli chcemy lodówkę nieco wyeksponować, bo to model stylizowany, to naturalne, że zdecydujemy się na taką wolnostojącą. Obudową może pasować do charakteru całej aranżacji kuchni, a ta również do stylu całego mieszkania. Jeśli nasza lodówka w kuchni będzie w zabudowie, oszczędzimy sobie kłopotu z dopasowaniem jej bryły do całej stylizacji. Jest to na pewno rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie gdy nasza kuchnia nie jest zbyt duża. W ten sposób możemy wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni.

Zasada trójkąta roboczego

To taka prosta zasada, które ma jednak bardzo praktyczne uzasadnienie. Najważniejsze elementy – kuchnia, zlew i lodówka powinny być umieszczone na wierzchołkach kształtu trójkąta. W ten sposób praca w kuchni będzie najbardziej wydajna i sprawna. Odległości między nimi będą nieduże, co sprawi, że nie będziemy musieli pokonywać dużych odległości podczas codziennych prac w kuchni. Najlepiej aby lodówka w kuchni zajmowała miejsce na początku linii meblowej, bo to z niej głównie korzystamy jako pierwszej.

Gdzie ustawić lodówkę?

Nie stawia się lodówki przy źródłach ciepła. Lodówka w kuchni przy grzejniku to możliwe awarie oraz większe zużycie prądu – musi przecież pracować ze zdwojoną mocą. Nie zaleca się również stawiania lodówki przy kuchni, która przecież również jest źródłem ciepła, a dodatkowo feng shui – starożytna filozofia aranżacji wnętrz, uważa je za dwa przeciwstawne żywioły, które nie powinny znajdować się w swoim bezpośrednim pobliżu. Intuicyjnie również wybieramy takie rozwiązanie, umieszczając lodówkę i kuchnię na przeciwległych końcach.

Nowoczesne rozwiązania

Lodówka w kuchni może być bardzo nowoczesnym urządzeniem. Popularne ostatnio są modele dwudrzwiowe, które na pewno są bardzo funkcjonalne. Jedno skrzydło może być wykonane ze szkła, co zdecydowanie dodaje nowoczesności. Nowością są lodówki z technologią niebieskiego światła, które przedłuża świeżość warzyw i owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *