uszwagra.com.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Moda

Jak wyszczuplić twarz makijażem – wskazówki?

Makijaż stał się nieodzownym elementem stylizacji. Pasuje do sukienki i fryzury. Poza uwydatnianiem urody pozwala także ukrywać jej mankamenty. Jak we wszystkim, także w makijażu istotny jest jednak umiar.

Konturowanie czyli sztuka ukrywania i uwydatniania

Posiadaczki okrąglejszej buzi częsta zastanawiają się jak wyszczuplić twarz makijażem. Wybawieniem jest w tym przypadku konturowanie. Technika ta polega na uwypuklaniu pewnych partii twarzy z jednoczesnych „chowaniem” innych. Efekt taki uzyskuje się za pomocą pokrywania pewnych partii twarzy (jak szczyt nosa, środek czoła, broda i szczyt kości policzkowych) jasnym kosmetykiem (podkładem matowym lub rozświetlaczem dla efektu błyszczącego), a innych ciemniejszym kosmetykiem do konturowania (matowym) – boki twarzy, czoło przy linii włosów, zagłębienie poniżej kości policzkowych. W zależności od pożądanego efektu intensywność takiego makijażu można stopniować. Bardzo istotne jest, aby uzyskany efekt wyglądał naturalnie – znany z sesji zdjęciowych mocny efekt konturowania świetnie wygląda na zdjęciach, ale w codziennym życiu będzie po prostu sztuczny i teatralny – nie na tym na przecież zależy. Makijaż tego typu ma delikatnie wpływać na odbiór twarzy, a nie z daleka eksponować ilość użytych kosmetyków.

Inne zasady makijażu wyszczuplającego twarz

Także inne elementy makijażu mogą wpływać na wizualny odbiór całości. Wszelkie linie poziome, „ciągnące” na boki będą poszerzały buzię. Warto więc zrezygnować z dramatycznych kresek eyelinerem wyciąganych przesadnie w stronę skroni, a postawić na krótszą i elegantszą wersję skierowaną lekko w górę. Dobrym rozwiązaniem może być także klasyczny makijaż za pomocą cieni do powiek. Całość makijażu warto wykonać cieniami matowymi i dołożyć odrobinę błysku na środek powieki ruchomej, w wewnętrznym kąciku oka oraz u szczytu brwi. Także w makijażu ust możemy nieco bardziej zaakcentować konturówką ich centralną część.
Decydując się na mocniejszy makijaż oka warto stonować makijaż ust. I odwrotnie – malując mocniej usta – lepiej na oku postawić na minimalizm. Dzięki temu uzyskany efekt nie będzie przesadzony i sztuczny.

Nie tylko makijaż

Wizualnie twarz można wyszczuplić nie tylko makijażem, ale również odpowiednim doborem fryzury, biżuterii czy okularów. Osoby z okrągłą buzią powinny decydować się na fryzury opadające na boki twarzy – lepszym wyjściem będą proste gładkie włosy niż kucyk odsłaniający całe policzki. Dobierając biżuterię – kolczyki lub klipsy warto sięgnąć po te większe i dłuższe. Odpowiednio dobrane dodatki i fryzura w znaczący sposób mogą wpłynąć na wygląd twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *