uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Zakupy

Jakie są najbardziej polecane książki dla młodzieży?

Z całą pewnością można stwierdzić, że czytanie jest fantastyczną rozrywką, która umożliwia nam oderwanie się od szarej rzeczywistości. Dlatego warto zachęcać do czytania swoje dzieci, a zwłaszcza te, które są w wieku nastoletnim. Dzięki książkom będą one mogły przeżywać nowe przygody z ich bohaterami, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które ma doskonały wpływ na rozwój wyobraźni. Warto poznać polecane książki dla młodzieży i zachęcić do czytania nasze dziecko.

Harry Potter

Wśród najbardziej polecanych książek dla dzieci i młodzieży w szczególności można wymienić taką pozycję jak Harry Potter. Cała seria składa się z siedmiu książek. Wśród nich można wymienić następujące tomy:
– Harry Potter i kamień filozoficzny,
– Harry Potter i komnata tajemnic,
– Harry Potter i więzień Azkabanu,
– Harry Potter i Czara Ognia,
– Harry Potter i Zakon Feniksa,
– Harry Potter i książę Półkrwi,
– Harry Potter i Insygnia Śmierci.
Cała seria opowiada historię chłopca oraz dwójki jego przyjaciół, który przeżywają niesamowite przygody. Starają się walczyć ze złem, dzięki czemu dają czytelnikowi nadzieję na lepsze jutro. Oprócz tego w serii Harry Potter wykreowany jest fantastyczny magiczny świat, który z cała pewnością zachwyci każdego człowieka. Dlatego prezentowaną historię powinien poznać każdy, zarówno dorosły, jak i nastolatek. Na pewno będzie to jeden z lepszych wyborów książkowych na przełomie wielu lat.

Saga Zmierzch

Polecane książki dla młodzieży to również Saga Zmierzch. Jest to książka fantastyczna, dlatego z całą pewnością spodoba się każdemu nastolatkowi. Historia opowiada przygody ludzi oraz wampirów, którzy uwikłani są wspólnie w różne sytuacje. Wśród dwójki bohaterów rodzi się miłość, która mierzy się z wieloma przeciwieństwami. Z całą pewnością można stwierdzić, że historię tą powinien poznać każdy, a w szczególności nastolatek. Dzięki temu będzie mieć możliwość innego spojrzenia na rzeczywistość, z którą się mierzy na co dzień.

Charlie

Wśród polecanych książek dla młodzieży można również wymienić taką pozycję jak Charlie. Jest to historia, w której może się odnaleźć bardzo wielu nastolatków. Głównym bohaterem jest zagubiony chłopiec o imieniu Charlie. Przeżywa on w swoim życiu wiele rozterek, z którymi mogą się identyfikować młodzi ludzie. Dlatego każdy nastolatek powinien się zapoznać z tą historią, ponieważ jest ona bardzo dobrze skonstruowana. Charlie doświadcza w swoim życiu pierwszej miłości, ale także spotykają go problemy rodzinne czy też problemy z narkotykami.