uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Moda

Najpopularniejsze zegarki – bestsellerowe modele

Zegarek już dawno przestał być po prostu przedmiotem pokazującym aktualną godzinę. Nosi się go głównie dla ozdoby, jako element biżuterii. Poza tym, nowoczesne zegarki mają o wiele więcej funkcji niż pokazywanie godziny. Najpopularniejsze zegarki – jakie modele są bestsellerami ostatnich lat? Kto decyduje się na te modele?

Smartwatche

W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszyły się smartwatche, czyli zegarki z tarczą taką, jak telefon – z resztą, da się je z telefonem skonfigurować. To urządzenie, które bardzo ułatwia życie – można, za jego pomocą, przeczytać i wysłać wiadomość tekstową, słuchać muzyki (najlepiej z bezprzewodowymi słuchawkami) czy napisać szybką notatkę. Godzinę też pokazuje, ale nie jest to jego podstawowe zadanie!

Mogłoby się wydawać, że smartwatche nie będą wyglądać ładnie czy pasować do eleganckich ubrań. Producenci postarali się jednak o stworzenie opcji dla osób, które mają elegancki styl. Smartwache są najczęściej wybierane przez osoby młode i interesujące się technologicznymi nowinkami.

Zegarki sportowe

To, że zegarek przestał służyć jedynie do pokazywania aktualnej godziny, udowadniają również zegarki sportowe. Te urządzenia pozwolą na zmierzenie tętna, policzenie kroków bądź przebiegniętych kilometrów, oszacują, ile spaliliśmy kalorii. Są, przy tym, niesamowicie poręczne – nie czuje się ich na ręce podczas uprawiania sportu. Zegarki sportowe polubili zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy. Pozwalają śledzić sportowe postępy również osób, które dopiero zaczynają.

Popularne są też zegarki na skórzanym bądź silikonowym pasku, kolorowe i niedrogie, pokazujące jedynie godzinę. Mogą być elementem sportowej, luźnej stylizacji np. do dresowej bluzy i trampek. Sprawdzą się też u dzieci – w szczególności modele z kolorowymi wzorami. Często są też wodoodporne.

Zegarki automatyczne

Zegarki automatyczne to klasyka gatunku. Działają na zasadzie pracy tradycyjnej sprężyny, dzięki ruchom ręki. Mechanizm ich działania jest jednak ciągle ulepszany. Zegarek automatyczny często wybiorą osoby na wysokich stanowiskach bądź biznesmeni. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór do garnituru. Najpopularniejsze są modele z srebrną bransoletą bądź czarną skórą. Zegarki te pokazują tylko godzinę i, czasami, datę.

Zegarki automatyczne sprawdzą się w wielu odsłonach. Pasują one, rzecz jasna, do białej koszuli i marynarki, ale też do mniej zobowiązującej stylizacji – np. jeansy, mokasyny i lniana koszula. Zegarki te można dostać w naprawdę różnych cenach – od tańszych po niebotycznie drogie.