uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

dom na wsi
Lifestyle

Dom na wsi da Ci spokój i wytchnienie

Jeżeli pragniesz odpoczynku od miejskiego zgiełku, wynajmij dom na wsi na wolny weekend. Gdy zamieszkasz przez kilka dni w drewnianym domu z ogródkiem, szybko zregenerujesz swoje siły witalne.
Na wsi jest zupełnie inny klimat
Jeżeli dom, w którym zamieszkasz, stoi niedaleko lasu, możesz trenować biegi, jazdę na rowerze oraz spacery z kijkami. Pod koniec czerwca aż do sierpnia las pełen jest pysznych jagód. Możesz je zbierać do woli i zjadać na surowo.
Jeśli uzbierasz ich całkiem sporo, możesz przygotować z nich soki oraz dżemy na zimę. Lubisz zbierać grzyby? Skoro tak, to zapewne wiesz, że już się one pojawiają na początku lata i są dostępne aż do późnej jesieni.
Pobyt w wynajętym domu na wsi to komfort
Masz ochotę poleniuchować i poleżeć na słońcu? Wystarczy, że wyjdziesz przed dom, rozłożysz na trawie koc i już możesz rozpocząć sjestę. Gdy nastanie upał, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś ustawił na trawie plastikowy basen i napełnił go wodą. Zanurzenie się w ciepłej wodzie ogrzanej promieniami słońca będzie bardzo przyjemne.
Wiejski krajobraz jest zupełnie inny aniżeli w dużym mieście. Na wsi brak jest hałasu. Zapach spalin z auta to rzadkość. W zamian masz ciszę, spokój i świeże powietrze. Drewniany dom ma w sobie mikroklimat. Jest ciepły i przytulny.
Tylko na wsi masz możliwość wyjścia w piżamie z samego rana prosto na podwórko. Możesz też bez przeszkód pochodzić sobie boso po rosie, co doskonale oczyszcza organizm ze szkodliwych jonów dodatnich. Uziemienie takie wpływa bardzo korzystnie na ludzkie ciało.

Przeczytaj więcej na outbud.pl