uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Zakupy

Komputery do gier ranking według specyfikacji

Komputer stacjonarny do gier to duża inwestycja, dlatego warto poważnie potraktować zakup i poszukać informacji. Do najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, należą pamięć masowa, moc wyjściowa, możliwość aktualizacji i karty rozszerzeń. Pierwszym krokiem jest określenie, które czynniki są najistotniejsze i które komputery stacjonarne do gier zapewniają to, czego potrzebujesz.

Serce komputera

Kiedy kupujesz komputer stacjonarny do gier, niezależnie od tego, czy zbudowałeś go samodzielnie, czy też przeglądałeś komputery do gier ranking i wybrałeś niestandardowy sprzęt lub gotowy model, procesor będzie pierwszą specyfikacją, którą zobaczysz – i nie bez powodu. Procesor określa, jak system będzie działał w większości programów. Ważną kwestią jest liczba rdzeni procesora. Opcje obejmują od 2 do 16 rdzeni w typowej przestrzeni. O ile nie masz ekstremalnego budżetu, czterordzeniowy układ powinien być wystarczający, abyś nie miał problemów z wydajnością niektórych programów i gier. Jednak dzięki obecnym cenom sześciordzeniowy chip to dobry początek. Ci, którzy chcą wykonać dużo pracy o dużej mocy, mogą, zamiast tego dążyć do ośmiu lub więcej rdzeni, w zależności od tego, jak dobrze oprogramowanie może wykorzystać dużą liczbę rdzeni.

Karty graficzne to podstawa dla graczy

Jeśli myślisz poważnie o grach, karta graficzna jest miejscem, na które powinieneś zwrócić największą uwagę. Jest to komponent, który ma największy wpływ na upiększanie Twoich gier, wypluwanie dużej liczby klatek na sekundę i umożliwianie odtwarzania w wyższych rozdzielczościach. Numery modeli mówią tutaj wiele z tej historii, a karty o wyższych numerach zwykle oznaczają większą wydajność, chociaż są tam pewne zastrzeżenia, a modele z podkręceniem pochodzące od zewnętrznych partnerów GPU mogą wypełnić luki w wydajności między wersjami.

Jaki dysk wybrać?

Większość sprzedawanych obecnie komputerów jest wyposażona w mechaniczny dysk twardy o pojemności co najmniej 500 GB, a w większości przypadków model o pojemności 750 GB lub 1 TB. Oczywiście więcej miejsca jest lepsze, ale niewykorzystane miejsce nie jest potrzebne, więc nasza rekomendacja jest prosta: kup tyle miejsca, ile potrzebujesz, a resztę skoncentruj na wydajności.

I tu właśnie pojawiają się dyski SSD. Dyski półprzewodnikowe są nie tylko znacznie szybsze niż dyski twarde, ale także znacznie tańsze niż kiedyś. Dyski SSD SATA są tylko około dwa razy droższe od dysków twardych przy porównywalnych rozmiarach pamięci masowej w tym momencie i nie potrzebujesz ogromnej przestrzeni. Dysk SSD o pojemności 512 GB wystarczy do przechowywania systemu Windows i większości twoich gier i będzie miał ogromny wpływ na to, jak działa Twój komputer, a także jak szybko ładujesz gry.