uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Lifestyle

Jakie funkcje powinien mieć dobry smartwatch.

Prężnie rozwijająca się technologia zaskakuje nas coraz to ciekawszymi funkcjami w smartfonach czy smartwatchach. Jednak czy naprawdę wszystkie te funkcje są nam potrzebne?

Smartwatch dla dzieci

Oferta zegarków typu smartwatch dla dzieci jest bardzo duża, zegarki te doskonale nadają się do noszenia przez dziecko w szkole. Dobry smartwatch dla dziecka powinien mieć przede wszystkim lokalizację GPS. Funkcja GPS w tych zegarkach pozwala rodzicom przy pomocy aplikacji zainstalowanej w ich telefonie sprawdzić, gdzie dziecko w danej chwili się znajduje. Oprócz tego smartwatch, powinien być wyposażony w przycisk SOS, który jest sygnałem dla rodzica, że dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie. Dzieci tak samo jak dorośli lubią dużo ciekawych aplikacji i funkcji, dlatego warto wybrać taki model, który posiada kamerę, możliwość robienia zdjęć, budzik czy latarkę LED. Większość z tych zegarków jest wodoszczelna oraz pyłoszczelna, pozwala to na ochronę smartwatcha przed codziennymi czynnościami.

Funkcje smartwatcha polecane osobom dorosłym.

Osoby dorosłe powinny wybrać taki model zegarka na rękę, który pasuje do ich codziennego życia. Dorośli uprawiający sport powinni kupić smartwatch z takimi funkcjami jak: pomiar tętna, krokomierz, pomiar dystansu czy licznik spalonych kalorii. Zegarki dla osób aktywnych dodatkowo, warto aby były wodoszczelne i posiadały dobrą baterię. Inne funkcje smartwatcha, które bardzo się przydają osobom podróżującym to dobry nadajnik GPS oraz kompas. Ponad to niektóre modele dodatkowo są wyposażone w mapy. Przydatną funkcją w tego typu zegarkach jest odbieranie wiadomości i powiadomień przesyłanych z naszego telefonu. W niektórych modelach jest wbudowany aparat oraz funkcja pozwalająca na przełączanie muzyki odtwarzanej w telefonie. Droższe modele są wyposażone w kalendarz, barometr, czujnik światła, żyroskop oraz możliwość płatności zbliżeniowych. Oprócz tego często na ich wyposażeniu jest również czujnik biometryczny mierzący echo serca.

Jak wybrać najlepszy smartwatch.

Do najlepszych zegarków tego typu, należy zaliczyć te które posiadają komunikację LTE, Bluetooth, NFC oraz Wifi. Dodatkowo wyposażone są w bardzo dobrej jakości szkło, odporne na zarysowania. Dobry smartwatch musi posiadać wygodny pasek najlepiej sylikonowy oraz dotykowy ekran o dobrej rozdzielczości.

Wybierając smartwatch, dobrze jest porównać różne oferty i zastanowić się z jakich funkcji podczas codziennego dnia na pewno będziemy korzystać. Należy pamiętać również o tym, aby przede wszystkim był kompatybilny z naszym telefonem.