uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

kalkulator leasingu samochodu
Lifestyle

Dlaczego leasing samochodu się opłaca?

Nowe auto to marzenie wielu osób. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem w dzisiejszych czasach posiadanie samochodu w większości przypadków jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Jeśli mieszkamy w małej miejscowości, w której sieć komunikacyjna jest słabo rozwinięta możemy mieć problem z wykonaniem najprostszych czynności, takich jak dojazd do pracy, sklepu lub szkoły. W większych miejscowościach można przemieszczać się komunikacją miejską, jednak często bywa to pod wieloma względami problematyczne. Na szczęście obecnie posiadanie nowego samochodu może być łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Sposób na posiadanie nowego auta w atrakcyjnej cenie

Leasing to jedna z wielu form kredytowania. Jest to szczególnie opłacalne rozwiązanie dla firm, które leasing auta mogą wliczyć sobie w koszty. Prowadząc działalność gospodarczą i posiadając auto w leasingu możemy m.in. odliczać VAT lub potraktować zakup takiego auta jako koszt uzyskania przychodu. Dzięki temu możemy cieszyć się nowym autem za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Czynniki wpływające na koszt leasingu

Leasing stanowi niezwykle elastyczną formę kredytowania. Należy przez to rozumieć, że miesięczna rata, którą musimy zapłacić za samochód jest uzależniona od wielu czynników, dzięki czemu możemy dostosować ratę pod swoje możliwości finansowe. Jednym z czynników, które wpływają na miesięczny koszt raty jest wkład własny. Im więcej pieniędzy wpłacimy na start, tym mniejsza będzie rata. Przykładowo, jeśli interesuje nas zakup samochodu za 50 tysięcy złotych i rozważamy leasing auta na 5 lat to przy wpłacie 25 tysięcy na start nasza rata będzie wynosiła około 420 złotych. Jeśli zdecydujemy się na opcję leasingu bez wpłaty własnej, koszt miesięcznej raty będzie odpowiednio wyższy. Kolejnym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na koszt raty leasingu jest kwota wykupu. Po zakończeniu ustalonego wcześniej okresu leasingu mamy opcję oddania takiego samochodu lub wykupienia go na własność. Jeśli kwota wykupu będzie niska, wówczas wyższa będzie rata leasingu. Analogiczne, jeśli kwota wykupu będzie wyższa to koszt miesięcznej raty będzie mniejszy. Bardzo ważny wpływ na koszt raty ma również okres trwania leasingu. Najczęściej wynosi on 5 lat, ale może być on krótszy lub dłuższy. Jak widać istnieje bardzo wiele zmiennych, które wpływają na finalny koszt raty leasingu. Na szczęście narzędzie takie jak kalkulator leasingu samochodu pozwala nam w szybki i prosty sposób wyliczyć koszt miesięcznej raty.

Nowa marka aut z bardzo korzystną ofertą kredytowania

Leasing auta jest formą kredytowania, która pozwala nam na zakup dowolnego samochodu. Istnieją jednak producenci aut, którzy oferują bardziej korzystne warunki leasingu niż konkurencja. Jednym z takich producentów jest Seat, który aktualnie przy pomocy ciekawej oferty leasingu promuje swoją też markę – Cupra. Marka ta staje się coraz częściej spotykana na polskich drogach, właśnie ze względu na bardzo korzystną formę kredytowania. Dawniej Cupra znana była jako model Seata. Obecnie Seat udoskonalił swoje auto i stworzył nową, odrębną markę premium. Istnieje opcja cesji leasingu, czyli przepisania leasingu na kogoś innego. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem auta, warto sięgnąć po kalkulator leasingu samochodu, aby zorientować się jaki będzie miesięczny koszt raty i w razie potrzeby dostosować go do naszych potrzeb.