uszwagra.com.pl

Blog ogólnotematyczny – dom, lifestyle i praca

Dom

Jak wybrać wygodny fotel do salonu?

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Odpoczywamy, relaksujemy się czy przyjmujemy w nim gości. Kącik do relaksu jest niezbędny w salonie. Jak wybrać wygodny fotel do salonu, by spełniał nasze oczekiwania?

Stylistyczny porządek

Włącznie harmonijny i spokojny salon będzie wyglądał elegancko i gustownie. Wybierając wygodny fotel do salonu należy pamiętać, by koncentrować się na meblach, które będą tworzyły spójny zestaw.

W salonie w stylu skandynawskim sprawdzi się klasyczny już fotel Egg czy prosty fotel na drewnianych nogach. W nowoczesnym wnętrzu idealnie będzie wyglądał fotel o prostych liniach czy designerski egzemplarz, który będzie najważniejszym elementem pokoju dziennego.

Wybierając wygodny fotel do salonu trzeba pamiętać, że nie tylko kształt ma znaczenie. Bardzo ważny jest kolor mebla. Tu można zastosować dwie zasady wyboru. Fotel może być w kolorystyce, która nawiązuje do koloru kompletu wypoczynkowego. Dzięki temu uzyskamy wnętrze stonowane, spokojne i eleganckie.

We wnętrzach, w których panuje stonowana kolorystyka fotel może okazać się ciekawym elementem, który będzie dobrany kontrastowo do istniejącego umeblowania. Czerwony, granatowy czy musztardowy fotel będzie wyglądał niebanalnie.

Trzeba jedynie pamiętać, że w takim połączeniu to fotel jest najważniejszym elementem wyposażenia. Reszta mebli powinna być stonowana i harmonijna, w przeciwnym razie w pokoju dziennym zapanuje chaos.

Wybierając wygodny fotel do salonu trzeba również zwrócić uwagę na jego rozmiar. Do niewielkich pokoi dziennych należy wybierać mniejsze fotele. Warto również skoncentrować się na fotelach na drewnianych bądź metalowych, smukłych nogach. W takiej stylistyce fotel wydaje się mniejszy i delikatniejszy.

Jak wybrać tapicerkę?

Ilość dostępnych obić tapicerskich nie jedną osobę przyprawi o zawrót głowy. Kluczowym zagadnieniem jest sposób używania mebla.

Wygodny fotel do salonu, który będzie używany często musi mieć tapicerkę, która będzie odporna na zabrudzenia i jednocześnie łatwa do samodzielnego czyszczenia.

Fotel, który będzie stanowił głównie ozdobę pokoju dziennego może być skórzany. Skóra jest materiałem bardzo eleganckim i ekskluzywnym. Trzeba jednak pamiętać, że potrafi nieprzyjemnie przyklejać się do ciała i nie nadaje się do codziennego użytkowania.

Kolejną propozycją jest skóra ekologiczna, która jest tańsza od skóry naturalnej, ale również mniej trwała. Zaletą wygodnych foteli skórzanych do salon jest łatwe utrzymanie ich w czystości. Trzeba jednak pamiętać o używaniu odpowiednich impregnatów, które wydłużą ich trwałość.